soczyste kiwi na paznokciach :)

7/06/2012

Soczyste kiwi na paznokciach w moim wykonaniu:) Tak, tak – moim, od razu zaznaczam, żeby nie było niejasności:) Manicure, który wywołał już trochę zamieszania w pewnym konkursie, gdzie oskarżono mnie o skopiowanie zdjęcia z Internetu. Przyznaję się, moją inspiracją było zdjęcie znalezione na jednej ze stron internetowych, ale wykonałam wzór całkowicie samodzielnie i dziś chcę Wam pokazać krok po kroku, jak powstaje właśnie takie kiwi na paznokciach:) Wzór nie jest trudny, ale bardzo czasochłonny i wymaga od nas ogromnej cierpliwości i skupienia. Ja należę do osób bardzo niecierpliwych, ale gdy mam czas i jeśli chodzi o paznokcie to potrafię dokonać cudu i na kilka minut, lub godzin stać się bardzo cierpliwa:) Poniżej pokażę  i opiszę krok po kroku, jak wykonać taki manicure :)
Potrzebujemy tylko trzech lakierów do paznokci:

  • zielony, najlepiej soczysty, seledynowy odcień, jako bazę, którą malujemy całe paznokcie
  • biały, którym robimy podłużne plamki i za pomocą szpilki rozciągamy je od środka, na zewnątrz
  • czarny, najlepiej z cienkim pędzelkiem do robienia kropek (pestek kiwi)Jak wykonać taki wzór? Krok po kroku:

1. Malujemy paznokcie zielonym lakierem (całkowicie je kryjąc) i czekamy, aż lakier wyschnie.

2. Na środku paznokcia robimy podłużną plamkę białym lakierem, nakładając dość dużo lakieru, aby nie zdążył wyschnąć podczas tworzenia kresek. Za pomocą szpilki (lub wykałaczki) rozciągamy, zaczynając od środka, na zewnątrz paznokcia biały lakier, aby powstało kilkanaście kresek, jak na zdjęciu.

3. Między kreseczkami robimy po 2-3 czarne kropeczki (pestki kiwi) za pomocą czarnego lakieru z cienkim pędzelkiem.

4. Czynność powtórzyć na wszystkich paznokciach ( z prawą ręką mogą być niestety małe problemy ze względu na dużo szczegółów, które trzeba dokładnie i precyzyjnie wykonać)


 

 
Prawda, że wzór wydaje się być prosty do wykonania? Jeśli się trochę przyłożycie i poświęcicie mu nieco więcej czasu, niż do klasycznego, jednokolorowego manicure – efekt na pewno będzie zadowalający:) Niby zwykły zielony lakier, a za pomocą bieli i czerni można stworzyć takie cuda! Jeśli jeszcze kiedyś znajdę więcej czasu, to a pewno zrobię kiwi jeszcze raz na swoich paznokciach. Teraz, latem, takie kiwi zrobi furorę:) W planach mam jeszcze inne owoce, ale to w najbliższym czasie:)


  


Przy okazji, przypominam dziewczyny o konkursie, który kończy się już za 5 dni (11 lipca). Do wygrania 3 zestawy bardzo kolorowych, kuszących lakierów do paznokci marki Gulden Rose. Idealne zestawy do zdobień i wyczarowania takich i wielu innych ciekawych wzorów na paznokciach:) Może moje kiwi będzie również dla Was inspiracją, w końcu OWOCOWY KOKTAJL może być także z kiwi:) Nie zastanawiać się ani chwili dłużej, tylko klikać i wygrywać !
 

PROPONOWANE POSTY:

91 komentarze