warsztaty pięknych włosów Glitter

11/11/2012

Miałam okazję być wczoraj w Rudzie Śląskiej na warsztatach pięknych włosów organizowanych przez firmę Glitter, a dziś mam dla Was krótką, ale bogatą w liczne zdjęcia relację z teoo spotkania:)

Warsztaty rozpoczęły się pokazem stworzenia podstawowej fryzury, czyli koka z wypełniaczem, która później przekształciła się w bardzo oryginalną fryzurę. Połączenie niskiego koka, warkoczyka z boku głowy, na styl boho, bogatych i efektownych ozdób oraz kapelusza upiętego nisko nadało całości szyku. W takiej fryzurze śmiało możemy wybrać się na bal sylwestrowy, nie martwiąc się o jej trwałość. A co najważniejsze- jest stosunkowo prosta do wykonania.

EFEKTOWNIEJSZY KOK DZIĘKI WYPEŁNIACZOWI DO WŁOSÓW

Dzięki wypełniaczowi do włosów, zwanego denatem (dla wielu z nas kształtem przypomina szorstką myjkę do naczyń:)) możemy dodać swoim włosom objętości. Na warsztatach Glitter dowiedziałyśmy się, że wypełniacz to niewątpliwie najprostszy sposób na uzyskanie idealnego, gładkiego i trwałego koka przy użyciu jedynie 3 rzeczy (donata, gumki do włosów i wsuwki) i poświęceniu kilku minut. Myślę, że gdy dojdziemy do wprawy to stworzenie takiego koka zajmie nam dosłownie minutę:)


Jak zrobić takiego koka:

1. Ułóż włosy w koński ogon i zwiąż gumką. Przeciągnij włosy przez wypełniacz i umieść go na gumce, u nasady końskiego ogona.


2. Rozprowadź włosy z kucyka na cały wypełniacz, zwracają uwagę, aby został całkowicie przykryty włosami.


3. Nałóż drugą gumkę na włosy, przykrywając wypełniacz. Pozostałe pasemka włosów owijamy wypełniacz dookoła.

4. Upnij spinkami pasma włosów owinięte dookoła wypełniacza.


 


Równocześnie podczas pokazów miałyśmy możliwość wykonania wspomnianego koka na swoich włosach. Powiem szczerze, że początki są dość trudne, nie widząc, czy włosy rozłożyłyśmy równomiernie, musimy się trochę napracować. Ale myślę, że to kwestia czasu, aby dojść do wprawy. Dziewczyny o krótkich włosach mogą mieć problemy, ale za to posiadaczki długich gęstych włosów stworzą idealne fryzury, jestem tego pewna:) Wypełniacz dostępny jest w różnych rozmiarach i odcieniach- i dla blondynek, i dla brunetek.

Największe emocje wzbudziła oczywiście „KRÓLOWA EMOCJI” czyli kok urozmaicony akcesoriami. Ozdoba robiąca największe wrażenie to oczywiście mały, elegancki kapelusik – do wyboru w kolorze czarnym oraz siwym. Prosty dodatek, na bazie spinki do włosów, a zapewnia tai efekt:)

A co powiecie na pozłacany łańcuszek, który dopinamy do naszego koka, z tyłu głowy? Bardzo prosty w „obsłudze”, również w formie wsuwek do włosów. Oczywiście każda z nas chciała sprawdzić, jak będzie wyglądał na naszych włosach:) Moim zdaniem na ciemnych, brązowych, czy czarnych włosach taki dodatek wygląda zdecydowanie lepiej- odznacza się, wyróżnia. Fryzura rodem z filmów Bollywood:)


 Na warsztatach pokazano nam także wiele innych akcesoriów, przydatnych przy tworzeniu fryzur. Dzięki takim właśnie dodatkom, nasza codzienna fryzura może nabrać charakteru. Mamy mnóstwo możliwości, i nowych pomysłów na stworzenie w mgnieniu oka ciekawej fryzury. Treski ze sztucznych włosów, pawie pióra, ozdobne kwiaty, kapelusze, gumki z osłonką, kolorowe pasemka, podwójne grzebienie, grzebień szylkretowy, opaski, dekoracje do włosów, czy ozdobne spinki – wszystko to i wiele innych akcesoriów, których niestety nie uchwyciłam na zdjęciach znajdziemy w Glitter:)
PROPONOWANE POSTY:

38 komentarze