Śląski Festiwal Wizerunku

12/18/2012

WIZERUNEK = WYGLĄD

Ważnym elementem wizerunku jest wygląd zewnętrzny, który ma duży wpływ na relację z otoczeniem. 

Obejmuje trzy typy cech:
  •        Cechy stałe, niezmienne (wzrost)
  •        Cechy względnie zmienne (kolor włosów, sylwetka)
  •        Cechy łatwo zmienne (makijaż, ubranie, fryzura)

PUNKTEM WYJŚCIA KREOWANIA WIZERUNKU JEST:
  •         Analiza kolorystyczna
  •         Analiza sylwetki, jej proporcje i typ
  •         Określenie kształtu twarzy

KORZYŚCI I CELE ANALIZY:
  •          Świadomość swoich kolorów, która zapewnia doskonałe samopoczucie
  •          Łatwy dobór garderoby, ograniczenie jej ilości, dzięki kombinacji kolorów
  •         Unikanie błędów, frustrujących zakupów, więc oszczędność czasu i pieniędzy

Z czystej ciekawości wybrałam się wczoraj na Śląski Festiwal Wizerunku do Katowic. Dziś w skrócie opowiem, czego się dowiedziałam, jakie atrakcje na nas czekały oraz jakie firmy towarzyszyły całemu wydarzeniu. Miła atmosfera, gorąca herbata, smaczne ciasteczka i pyszny szampan od jednego ze sponsorów imprezy, ale sobiście wybrałabym nieco większe miejsce na tego typu spotkanie, ponieważ było dość sporo gości, zrobiło się tłocznie, głośno i czasem nie słyszałam własnych myśli. 


 


Partnerzy festiwalu: STOMATOLOGIA ŚMIGIEL, DIE POZO BUTIK, VANILLA BODY SHOP, NATUR HOUSE, ARKADIUSZ STEFAŃSKI, THERMOMIX, SPA DOSŁOŃCE, MARY KAY, GLITTER, ANNA ZATORSKA, KATARZYNA ŻACZEK, AKADEMIA JOGI, FITNESS CENTER, MARTINI, OLYMPIA SPODEK O stroje organizatorek i partnerek festiwalu zadba DIE POZO - BUTIK, który zrodził się z pasji. Niestety te piękne stroje mogłyśmy podziwiać jedynie na wieszakach i mijając organizatorki spotkania przypadkowo na korytarzu. Pokaz mody, który był planowany niestety się nie odbył, ponieważ część z modelek gdzieś zaginęła:) 

Spotkanie rozpoczęło się godzinnym wykładem, na którym przedstawiono partnerów festiwalu oraz bardziej szczegółowo skupiono się na 4 ważnych punktach imprezy - Mary Kay oraz pielęgnacja, 'dotykam wygrywam' czyli przedstawienie metod samobadania piersi,  Vanilla Body Shop (salon profesjonalnego brafittingu) i prezentacja dobrania idealnego dla siebie biustonosza. 'Z uśmiechem Ci do twarzy' czyli o tym, że warto dbać o swoje zęby i piękny uśmiech opowiedziała nam pani lek. stom. Śmigiel Barbara. W następnej części spotkania przyglądałyśmy się najnowszym trendom w fryzurach (loki, warkocze, asymetria i nieład artystyczny) oraz podziwiałyśmy energetyczną zumbę.


Najciekawszym punktem imprezy były dla mnie indywidualne konsultacje z ekspertami. Od dawna chciałam zbadać swoją skórę twarzy, więc wczoraj korzystając z możliwości darmowego badania w firmie Mary Kay dowiedziałam się, że moja skóra jest dobrze nawilżona, bez problemowa, jednak z tendencją do wysuszania. O dziwo, w miejscu, gdzie zazwyczaj wszystkie kobiety mają problem z przetłuszczaniem się skóry (punkt T) ja mam ją w tym miejscu źle nawilżoną. Nie mam zmarszczek, przebarwień, popękanych naczynek, skóra jest gładka i jędrna – jestem więc z badania bardzo zadowolona. Wszyscy zawsze powtarzają, że trzeba zapobiegać i już od 19 roku życia należy używać kremu pod oczy, aby nie pojawiały się zmarszczki – ja nigdy w życiu nie używałam żadnych kremów przeciw zmarszczkowych. Mam 25 lat, stosuję bardzo delikatny krem nawilżający na noc i cieszę się zdrową skórą, oby jak najdłużej:)
 


 
 

PROPONOWANE POSTY:

7 komentarze