BATISTE - SUCHY SZAMPON DO WŁOSÓW

7/02/2013

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego produktu! Nie wierzyłam w jego nadzwyczajne właściwości i myślałam, że okaże się przereklamowany, nie wiedziałam, czego się spodziewać. Suchy szampon brzmi dziwnie, jak można nie umyć włosów i za sprawą spray przywrócić ich świeżość? Miękkie, lśniące włosy bez użycia wody? Byłam święcie przekonana, że moje włosy będę po jego zastosowaniu suche i sztywne, a szampon okaże się zwykłym lakierem do włosów, który mi je po prostu poskleja. Obaw i pytań było mnóstwo, ale ciekawość była silniejsza. Suchych szamponów znajdziemy w tej chwili bardzo dużo, już chyba nie są one dla nikogo zaskoczeniem, ale chcąc uniknąć rozczarowania sięgnęłam po moim zdaniem najlepszą markę, godną zaufania – Batiste. Szampony w wielu wersjach zapachowych dostępne są w hurtowni kosmetykizameryki.pl za naprawdę przystępnej cenie 14.99 zł, polecam.
Myję włosy dość często, zazwyczaj co drugi dzień, robię to głównie z przyzwyczajenia i z faktu, że dużą uwagę przywiązuję do wyglądu, do tego, aby  dobrze czuć się we własnym ciele. Moje włosy po dwóch dniach zaczynają się przetłuszczać, a nie zawsze mam okazję do ich mycia, pielęgnowania i prostowania. Taki szampon jest wybawieniem, zwłaszcza na np. weekendowych wyjazdach. W awaryjnych sytuacjach warto mieć przy sobie taki szampon, zmieści się do każdej torebki. Oczywiście nie polecam takiej wersji dbania o swoje włosy na co dzień, stawiam jednak na klasyczną pielęgnacje szamponem i odżywką, ale jak już wspomniałam – w sytuacjach wyjątkowych, od czasu do czas kosmetyk spełnia swoją funkcję idealnie. 

Jak stosować szampon? Spryskujemy włosy w kilku miejscach, w odległości około 30 cm od głowy, wczesujemy i układamy jak co dzień. Włosy już nie błyszczą, nie sprawiają wrażenia nie świeżych, są lekkie, odświeżone, podniesione u nasady. Szampon nie pozostawia białych śladów, nie skleja i nie wysusza włosów. 

Osobiście posiadam wersję zapachową Blush fkoral&flirty i to chyba jedyna wada tego kosmetyku – w ogóle nie pachnie, włosy po zastosowaniu także nie pachną. Powiem szczerze, przy wyborze szamponu kierowałam się głównie kolorystyką opakowania i zapachem. Nie wiem, jak jest z innymi wersjami, ale mój nie pachnie, a szkoda. Chciałabym, aby moje włosy poza świeżym wyglądem, pachniały przyjemnie kwiatami lub cytrusami, zwłaszcza latem:) Zastanawiam się nad zakupem jeszcze jednego szamponu z tej firmy, zapach, a raczej jego brak nie daje mi spokoju, a Batiste kusi różnorodnością wzorów i kolorów. 


 

PROPONOWANE POSTY:

39 komentarze