PONIEDZIAŁKI Z YANKEE CANDLE - HALLOWEEN

10/07/2013

Yankee Candle nie próżnuje – wiosna, lato, jesień zima, wakacje, święta, urodziny, a nawet Halloween – każda okazja jest odpowiednia do stworzenia nowej, limitowanej edycji wosków i świec. Z doświadczenia wiem, że wszystkie limitowane serie są zawsze najciekawsze, zaskakujące, a już na pewno najbardziej nas kuszą. Nie mogłam więc przejść obojętnie obok nowej serii na Halloween i jedynie żałuję, że do Polski trafiły tylko dwa zapachy – słodki CANDY CORN i intensywny WITCHE’S BREW.WITCHE’S BREW   Przyprawione egzotyczne patchouli rzuci na Ciebie urok w Halloween! 

Bałam się bardzo tego zapachu! Nie ze względu na Halloween’owy klimat i jego mroczną nazwę, ale negatywne opinie na jego temat. „Śmierdzi, śmierdzi, strasznie śmierdzi” czego, więc mogłam się spodziewać? I tu Was zaskoczę - ten zapach jest niesamowity, niepowtarzalny i niezwykle oryginalny. Tak nietypowego, trudnego zapachu Yankee Candle chyba jeszcze nie posiadał. Już sama nazwa –napar czarownicy - intryguje i kusi do wypróbowania. Osoby, które chcą doszukać się w nim czegoś delikatnego, lekkiego, będą rozczarowane. To mocny, intensywny zapach, nasączony olejkami charakterystycznego patchouli, ze szczyptą słodkiego piżma. Osobiście uwielbiam zapach piżma  w męskich kosmetykach, wiec i wosk ten kojarzy mi się z mężczyzną, z siłą i odwagą. Momentami przypomina olejki eteryczne, używane przy inhalacji na chore zatoki, ale to wszystko sprawka patchouli. Zapach uwalnia się błyskawicznie i unosi się w całym mieszkaniu, nie omijając najdrobniejszych zakamarków. Z czasem może stać się duszący, ale warto mieć go w swojej kolekcji, jako odskocznię od przeciętnych zapachów.CANDY CORN   Połączenie zapachu cukierków z aromatem słodkiej kukurydzy.

Candy Corn to z kolei coś dla miłośników słodkości. Znajdziemy w nim mnóstwo podobieństw z innymi, słodkimi woskami, które pojawiały się we wcześniejszych kolekcjach. Wanilia, cukierki, ciasteczka – to wszystko kryje w somie ta pomarańczowa tarta. Niestety kukurydzy, czy dyni nie wyczuwam, a szkoda, ponieważ liczyłam na coś więcej. Jest bardzo delikatny, powiedziałabym, że momentami nie wyczuwalny zapach. Na pewno nie duszący, dość neutralny, o którym pewnie bym szybko zapomniała, gdyby nie ciekawy kolor i mroczny duszek zerkający na mnie ze zdjęcia :)
Cała kolekcja wosków i świeć na Halloween dostępna jest w sklepie HomeDelight

PROPONOWANE POSTY:

24 komentarze