SOCZYSTY PONIEDZIAŁEK Z YANKEE CANDLE

10/14/2013

Przedstawiam Wam kolejnych moich ulubieńców, z najnowszej zimowej serii wosków Yankee Candle – CRANBERRY ICE i SPICED ORANGE. Są to zapachy rozgrzewające, które idealnie sprawdza się w zimowe chłodne wieczory, ale ich soczysty aromat, owocowa nuta połączona ze słodkością idealnie spisze się również w słoneczne dni, jesienią, wiosną a nawet latem. Zapachy uniwersalne, które nie mają prawa mi się znudzić :) Soczyste owocowe aromaty, kojarzą mi się z radością, słońcem, zabawą. Działają na mnie pozytywnie, dlatego często po nie sięgam. Mieszanka kwaskowych owoców i słodyczy to chyba moja ulubiona kompozycja. Tyle razy  zachwalałam zapach  VANILLA LIME, który bezapelacyjnie jest moim numerem jeden od kilku miesięcy, a teraz przyszedł czas na kolejne nowości, które kryją w sobie zarówno słodycz, jak i kwaskowe owocowe nuty.


SPICED ORANGE 

Radosna mieszanka słonecznych pomarańczy i aromatycznego imbiru, która rozgrzeje każdego w jesienne i zimowe wieczory.

Bałam się tego zapachu. Słowo SPICED w opisie kojarzyło mi się z ostrymi, korzennymi przyprawami, a goździki w pomarańczach widoczne na zdjęciu od razu na myśl przywoływały pierniki, za którymi nie przepadam. Na szczęście korzennych przypraw nie wyczułam, zapach jest intensywnie soczysty, owocowy, słodki. Ciężko mi powiedzieć, czy wosk ten faktycznie przypomina zapach pomarańczy. Przypomina landrynki, karmelizowane pomarańcze, lub owocową mambę. Momentami kojarzy mi się z CRANBERRY ICE lub MANDARIN CRANBERRY. Jest w nim coś intrygującego i mimo nadmiaru słodkości, lekkiego. 


CRANBERRY ICE

Słodki, a zarazem cierpki... Mroźne owoce żurawiny kuszące pikantną słodyczą.

Zapach, dla mnie sentymentalny. Właśnie od niego rozpoczęła się w tamtym roku moja przygoda z Yankee Candle. Zapach, który pojawia się raz do roku, w sezonie zimowym i dla mnie jest po prostu obowiązkowy. Przypomina nieco MANDARIN CRANBERRY, jest soczysty, bardzo owocowy i słodki. Momentami wyczuwam w nim cierpkie, wytrawne czerwone wino, które za moment przykrywa fala słodkości, kojarząca mi się z popularnymi cukierkami Skittles. Jako, że w nazwie pojawia się słowo ICE, zapach ten działa na moją podświadomość i kojarzy mi się z chłodem, z słodkimi żurawinami okruszonymi lodem, do złudzenia przypominającym cukier puder. 
Woski dostępne są w sklepie online HomeDeligt

PROPONOWANE POSTY:

22 komentarze