SŁODKI PONIEDZIAŁEK

11/18/2013

Zapraszam na najsłodszy, jak dotychczas poniedziałkowy wpis z cyklu Yankee Candle. Słodka wanilia, muffinki z kremem, cukier puder, czyli kwintesencja słodkości zamknięta w małych, uroczych tartach. Bardzo lubię słodkie zapachy w świecach, więc żadnego z tych wosków się nie obawiałam. Byłam jedynie ciekawa, który z całej słodkiej trójki zrobi na mnie największe wrażenie i ostatecznie padło na VANILLA CUPCAKE, który początkowo wydawał się najsłabszym zapachem. Dla miłośników soczystych lub mocno perfumowanych aromatów niestety nic dziś nie mam, ale może uda mi się kogoś przekonać do tych nietuczących smakołyków? :)

Wspólnym minusem tych trzech wosków jest to, że bardzo długo trzeba czekać, aby wosk zaczął się roztapiać i pachnieć. Plusem jest zdecydowanie lekkość i delikatność. W naszej zimowej kolekcji wosków powinien się znaleźć przynajmniej jeden taki słodki zapach. 


VANILLA CUPCAKE  Intensywny, kremowy zapach waniliowych babeczek z nutką cytryny.

Zapach, który od początku ciekawił mnie najbardziej. Czytałam wiele opinii na jego temat, niestety również tych negatywnych, że jest słaby, że okazał się rozczarowaniem itd. Ja osobiście jestem nim oczarowana :) Jak już wspominałam, lubię słodkie zapachy, więc słodycz wanilii i cukru nie jest chyba w stanie mnie zniechęcić do siebie. W przypadku Vanilla Cupcake aromat wanilii jest lekki i delikatny. Zapach nie roznosi się po całym domu,  jak to zazwyczaj bywa  w przypadku owocowych i kwiatowych wosków i to jego wielki plus! Nie chciałaby, aby słodka wanilia chodziła za mną po całym mieszkaniu, wystarczy, gdy otula mnie swoim ciepłym, przyjemnym aromatem w pokoju, w którym przebywam. Zapach nie jest sztuczny, nie dusi i nie męczy. Paląc go w kominku, czuję przyjemne ciepło, które mnie otula i aromat, którego na pewno nie będę miała dość :) Jedyny mały minus to brak cytrynowej nuty, po zapaleniu wosku, która występuje w opisie zapachu i jest wyczuwalna na samym początku, zanim trafi do kominka. 


RED VELVET Dekadencka wersja kremowego lukru na szczycie soczystego ciastka z dodatkiem brązowego cukru. Słodkie i pyszne!!

Moim zdaniem zapach jest bardzo podobny do Vanilla Cupcake. Jest równie słodki, a momentami wyczuwam w nim aromatyczne, korzenne nuty. Takie pomieszanie świątecznego zapachu z intensywnością śmietanki :) Nie rozumiem określenia „soczyste ciastko”, dla mnie soczyste mogą być owoce, ciastko jest aromatyczne, słodkie i taki właśnie jest Red Velvet. 


STRAVBERRY BUTTERCREAM Przepyszny aromat świeżych, letnich  truskawek zatopionych w puszystej bitej śmietanie. Zapach tak autentyczny, że ma się ochotę na ten słodki deser z dzieciństwa :-)

Nie polubiliśmy się od razu :) Zanim wosk się roztopił (co trwało wyjątkowo długo) wyczułam sztuczny, kwaśny zapach kleju, żadnej śmietanki, czy świeżych truskawek. Z dzieciństwa pamiętam zupełnie inne desery truskawkowe, koktajle, czy po prostu truskawki ze śmietaną – ich zapach był zdecydowanie naturalny. Po całkowitym rozpuszczeniu się wosku, zapachu prawie w ogóle nie czuć, kwaskowe nuty na szczęście zupełnie przestają dokuczać i do akcji wkracza słodka śmietanka, która dominuje w tym zapachu. Po długim topieniu się wosku i oczekiwaniu na aromat okazuje się, że zapach jest całkiem przyjemny, lekki, nie duszący, ale jednak czegoś mi w nim brakuje. Od taki sobie zapach śmietankowy. 
Woski oraz świece YankeeCandle dostępne są w sklepie HomeDelight.

PROPONOWANE POSTY:

25 komentarze