HALLOWEEN W ELEGANCKIM WYDANIU

10/21/2014

Halloween chyba każdemu kojarzy się z duchami, czarownicami i pająkami. Popularne są też nietoperze, czarne koty i masa cukierków, oczywiście udekorowanych w straszny i przerażający sposób. Najlepiej, aby na stole pojawiły się babeczki w kształcie duchów, czekoladowe pająki i zakrwawione palce czarownic.  Dla mnie symbolem Halloween jest pomarańczowa dynia, która kojarzy mi się również z pękną jesienią i aromatem unoszącym się z nad talerza orientalnej zupy dyniowej. Ale przecież sama dynia nie wystarczy, potrzebna jest odpowiednia aranżacja! Nie chcę jednak zanudzać Was inspiracjami przysmaków na Halloween (chociaż nie ukrywam, mam na to wielką ochotę!), skupię się tym razem na dodatkach do mieszkania, w których się zakochałam. WESTWING (TUTAJ) uzależniło mnie od siebie do tego stopnia, że zaglądam tam codziennie, szukając nowości i inspiracji. Aranżacja mieszkania na jesień to dobre wprowadzenie do wieczoru Halloween, wystarczy dobrać już tylko kilka strasznych dodatków. 


Noc Halloween wcale nie musi być tandetna, przepełniona kiczem i kolorową maskaradą. Nasze mieszkanie może wyglądać naprawdę elegancko, a jednocześnie przerażać naszych gości. W każdym rogu naszych czterech kątów  może czyhać pająk, czarne dynie, „śmiertelne” czekoladki lub inne mroczne akcenty, a my wcale nie będziemy chcieli się ich pozbyć :) 


W czasie nocy Halloween’owej oświetlenie także nabiera znaczenia - im bardziej tajemnicze i mroczne, tym lepiej. Dobrze sprawdzą się również dodatki w ciepłych miedzianych kolorach lub dla kontrastu zimnych, surowych szarościach, bieli i czerni. Wszystkie odcienie brązu doskonale komponują się ze swoimi metalicznymi odpowiednikami. Takie tło pozwala grać pierwsze skrzypce błyszczącym dodatkom. Drewniane blaty, brązowe talerze, czarne patery, a na nich srebrzyste dynie,  szklane wazony otoczone pajęczyną – całość wygląda mrocznie, a jednocześnie nabiera przytulnego charakteru. Duże miedziane zegary, lampiony, świece, latarenki, lustra w stylowych metalowych ramach, a nawet talerze, patery i półmiski mogą okazać się idealnym dodatkiem. Wystarczy już tylko odrobina fantazji i kreatywności, aby nasze mieszkanie na tą jedną noc zamieniło się w straszny dom. 
Wszystkie akcesoria widoczne na powyższym zdjęciu dostępne są na stronie WESTWING – TUTAJ
 

PROPONOWANE POSTY:

13 komentarze