PRZYTULNE WNĘTRZE JESIENIĄ

10/12/2014

Pogoda za oknem iście wakacyjna, temperatury wysokie, niebo błękitne, a słońce od kilku dni nie opuszcza mnie  na krok. Jednak kolorowe liście na drzewach nie pozostawiają złudzeń, wielkimi krokami zbliża się jesień. Pora roku, która wzbudza najwięcej skrajnych emocji – z jednej strony najbardziej malownicza i aromatyczna za sprawą otaczających nas drzew o złocistych odcieniach, dojrzałych owoców, brązowych kasztanów i dyniowych przetworów w naszych domach. Z drugiej strony to czas coraz dłuższych i chłodnych wieczorów, mglistych i mroźnych poranków i w najgorszym przypadku deszczowej aury za oknem. Jesień to pora roku, w czasie której wyjątkowo doceniam uroki ciepłego, przytulnego mieszkania. Czuję się wówczas bezpiecznie i komfortowo. Do takiego miejsca aż chce się wracać po ciężkim dniu :) Wraz z WESTWING (aktualne kampanie dostępne są TUTAJ) podpowiem Wam, jak za pomocą kilku dodatków ocieplić domową atmosferę i sprawić, aby wystrój wnętrza stał się bardziej przytulny. Nie tylko wnętrza wypełnione po brzegi drewnem i malowniczym ogniem z kominka mogą wprowadzić nas w błogi nastrój i stać się przytulnym miejscem w szare jesienne wieczory. Warto postawić na dodatki – miękkie, ciepłe i pachnące. 

Miękkie skóry (niekoniecznie te naturalne) i puszyste dywany z długim włosiem pięknie dekorują zarówno podłogę, jak i fotel, czy krzesło. Pluszowe poduszki są cudownie miękkie i przyjemne w dotyku, a ich puszystości nie sposób się oprzeć. Pomyślcie, jak przyjemnie jest wtulić się w stertę miękkich poduszek po całym dniu. Żadna wygodna sofa nie może obyć się bez mięciutkich poduszek - dzięki nim wygląda przyjaźnie i przytulnie. Nie zapominajmy również o miękkich kocykach, które są obowiązkowym elementem chłodnych wieczorów. To właśnie pod nimi najprzyjemniej mija czas, najlepiej smakuje gorąca czekolada, czy herbata z cytryną. Poza tym, przyznajcie się, kto nie lubi przytulać się pod kocem podczas wspólnych seansów filmowych? :)

Łagodne kolory w mieszkaniu sprawiają, że czujemy się bezpiecznie. Dodatki w kolorach ziemi, ciepłego karmelu, kremowego beżu, brązu, czy ciemnych winogron, ale również czystej bieli są więc najlepszym sposobem na ocieplenie aranżacji. Sięgając po cieplejsze kolory, warto zwrócić uwagę również na tkaninę – poduszek, zasłon, jak również narzut. Cienkie i delikatne materiały pasują do innych, cieplejszych pór roku, natomiast jesień i zima to czas na nieco grubsze i cięższe tkaniny, wełniane pledy, pluszowe narzuty, koce i poduszki. Jesienią sięgam po materiały, które są miękkie i przyjemne w dotyku, które ocieplają wnętrze mojego mieszkania i sprawiają wrażenie, jakby dosłownie chroniły mnie przed wiatrem i chłodem panującym za oknem :)Na stronie WESTWING trwają w tej chwili kampanie, w których znajdziecie mnóstwo przytulnych dodatków, ciepłych pluszowych poduszek, dywanów z długim, miękkim włosiem, futrzanych i plecionych wełnianych puf, narzut i miękkich kocyków. 

Z resztą, zobaczcie sami, TUTAJ.

PROPONOWANE POSTY:

7 komentarze