ANTYPERSPIRANT W KREMIE GARNIER NEO

11/05/2014


Poznajcie Garnier NEO - antyperspirant o formule suchego kremu  „dezodorant zawierający 80% składników pielęgnacyjnych, by chronić delikatną skórę pod pachami.” Dezodorant ma nam zapewnić intensywną 48 godzinną ochronę przed poceniem oraz regenerację skóry pod pachami. Według zapewnień producenta NEO wchłania się natychmiastowo i jest niewidoczny na skórze oraz ubraniach. Dezodorant, który na pierwszy rzut oka do złudzenia przypomina krem do rąk. Pierwsze wrażenie dziwne, ale bardzo pozytywne – w końcu coś nowego, coś innego! Aplikacja jest równie łatwa, jak użycie kremu do rąk – wyciskamy z tubki niewielką ilość kremu i rozprowadzamy, jak klasyczny sztyft. Jakie to szybkie, proste i przyjemne :)


O jego skuteczności w walce z poceniem się i zapobieganiem nieprzyjemnemu zapachowi nie jestem w stanie nic powiedzieć, ponieważ od dawna stosuję regularnie BLOKER marki Zjaia, dzięki któremu problem pocenia się jest mi zupełnie obcy. Sięgam głównie po dezodoranty, które pozostawiają na skórze przyjemny zapach na dłużej i działają bardziej, jak dodatkowe perfumy niż antyperspirant. Nie potrafię jednak oprzeć się nowościom i muszę przyznać, że w kwestii delikatności i łagodności dla skóry NEO jest niezastąpiony! Kremowa konsystencja i delikatny, świeży zapach do złudzenia przypomina mi klasyczne balsamy NIVEA. 

Dezodorant nie wysusza i nie podrażnia delikatnej skóry pod pachami, nawet gdy użyjemy go bezpośrednio po depilacji. Daje uczucie komfortu i natychmiastowe ukojenie delikatnej skóry. Nie zauważyłam jednak żadnych nadzwyczajnych właściwości, zapach jest na tyle delikatny, że bardzo szybko ulatuje. Wolałabym, aby zapach w kontakcie ze skórą był bardziej wyrazisty i dłużej wyczuwalny. 


Czy Garnier NEO to skuteczny antyperspirant? Myślę, że tu bardziej obiektywne będą osoby, które nie stosują żadnych kosmetyków redukujących nadmierne pocenie i które mają problemy z nadmierną potliwością. Moim zdaniem jest to bardzo dobry, lekki kosmetyk do codziennego stosowania, szczególnie w czasie letnich upałów, gdy nie chcemy obciążać naszej skóry klejącymi się dezodorantami w kulce i naszpikowanymi alkoholem dezodorantami w sprayu. Ciekawa i bardzo delikatna alternatywa dla dostępnych antyperspirantów. Z chęcią wypróbuję pozostałe zapachy, może wówczas nie będę już miała żadnych zastrzeżeń!  

Antyperspirant Garnier NEO dostępny jest w czterech  wariantach zapachowych: SOFT COTTON (bawełniana świeżość), FRESH BLOSSOM (relaksujący zapach z nutą świeżych kwiatów), FRUITY FLOWER (kwiatowy zapach ze świeżą nutą owocową) i FRAGANCE FREE (bez substancji zapachowych). Podzielcie się koniecznie swoimi spostrzeżeniami, jeśli posiadacie inny zapach niż ja :)

Spotkałam się z komentarzami, że duża ilość kremu pozostaje na dłoni. Dziewczyny! Dezodorant aplikuje się bezpośrednio pod pachami, jak klasyczny antyperspirant w kulce, lub sztyfcie. Skąd taki dziwny pomysł, aby używać do tego dłoni? :)

PROPONOWANE POSTY:

21 komentarze