EFEKT OMBRE - CIENIOWANE PAZNOKCIE KROK PO KROKU

6/03/2018

Co powiecie na cieniowane paznokcie? Efekt ombre na paznokciach jest od pewnego czasu bardzo popularny, co zupełnie mnie nie zaskakuje. Efekt, który wbrew pozorom jest niesamowicie prosty w wykonaniu. Potrzebujemy jedynie chwili wolnego czasu, przynajmniej dwóch innych kolorów (lub różnych odcieni jednego koloru) i cierpliwości. Tutaj cierpliwość okazuje się kluczem do sukcesu. W dzisiejszym wpisie pokażę Wam wersję pionową cieniowania, która już w ubiegłym roku skradła moje serce i co jakiś czas mierzę się z nowymi kombinacjami kolorystycznymi. Dziś pastelowy duet - pistacjowa zieleń 812 i błekit 811 z kolekcji LOLLIPOP marki profesjonalnych lakierów hybrydowych MAKEAR. Poniżej również krótka instrukcja krok po kroku.


 
JAK WYKONAĆ W PROSTY SPOSÓB EFEKT CIENIOWANIA NA PAZNOKCIACH.

Jeszcze przed przystąpieniem do manicure odtłuszczamy przygotowaną wcześniej płytkę paznokcia (odpowiednio ukształtowaną pilniczkiem i wypolerowaną) oraz pokrywamy ją bazą. Następnie utwardzamy w lampie UV/LED przez 60 sek.

KROK 1 - wybór i aplikacja kolorów

Po utwardzeniu bazy nanosimy na płytkę paznokcia dwa wybrane odcienie. Na jednej połowie paznokcia pierwszy wybrany odcień, na drugiej połowie drugi odcień. W przypadku cieniowania pionowego ważne jest, aby kolory nakładać wzdłuż płytki paznokcia zaczynając od nasady, aż po jego dolny brzeg.

KROK 2 - zatarcie granic między kolorami

Przy pomocy pędzelka jednego z użytych kolorów, z którego odsączamy nadmiar lakieru zacieramy granice między kolorami przesuwając pędzelek wzdłuż paznokcia (od skórek po jego dolny brzeg - dokładnie tak, jakbyśmy chciały pomalować paznokcie). Utwardzamy kolor w lampie UV/LED.

KROK 3 - powtórzenie czynności

Powtarzamy obie czynności - nanosimy drugą warstwę obu kolorów i zacieramy przy pomocy pędzelka granice między nimi. Utwardzamu w lampie UV/LED.

KROK 4 - top i utwardzanie

Na gotowe paznokcie nanosimy warstwę topu, który nabłyszczy i utrwali nasz manicure. Utwardzamy warstwę topu w lampie UV/LED przez 60 sek. I gotowe! Prawda, że efekt ombre wcale nie jest taki trudny? Może odrobinę czasochłonny :)  
 

PROPONOWANE POSTY:

0 komentarze