neonowa panterka

6/30/2012


Dziś rano wpadłam na pomysł, że ożywię nieco swoje paznokcie. Panterka ostatnio stała się jednym z moich ulubionych wzorów, a jednocześnie najłatwiejszym, więc narodziła się myśl o neonowych kropkach. Często przeglądam różne inspiracje w internecie, czasem je zapisuje, czasem po prostu zachowuję w pamięci i, gdy nadejdzie odpowiednia chwila przenoszę różne inspiracje na swoje paznokcie:) Jest tyle pięknych wzorów, które chciałabym stworzyć, a boję się, że nie dam rady i, że moje umiejętności są niewystarczające. Z czasem mam nadzieję dojdę do większej wprawy:)


A dziś biały lakier, jako baza (swoją drogą- uwielbiam ten lakier, mimo, że jego konsystencja mnie nie zadowala, ale odcień bieli wynagradza mi moje nerwy podczas trzykrotnego nakładania warstw:)), a na lakier kolorowe kropeczki w 6 żywych kolorach.

  


Lakierów, które były mi potrzebne, tym razem było sporo, ale z każdego po 2-3 kropeczki:

  • biały Flormar, odcień numer371
  • neonowy żółty Flormar, odcień numer NA02
  • fioletowy, Avon luxe lavender
  • granatowy Golden Rose, odcień numer 334
  • różowy Golden Rose Fantastic, odcień numer 167
  • seledynowy Golden Rose miss selene, odcień numer 216 
  • neonowy pomarańcz Golden Rose, odcień numer 213

Początkowo planowałam użyć wszystkich kolorów Golden Rose, ale niestety brakło w mojej kolekcji żółtego, jasnego  fioletowego, więc sięgnęłam po lakiery innej firmy:)


1. Malujemy paznokcie białym lakierem (tym razem aż trzy warstwy, ponieważ ta biel niestety nie kryje dobrze).

2. Gdy już paznokcie są pomalowane, robimy kilka kolorowych kropeczek, po 2 kropki z każdego koloru. Myślę, że ich wielkość należy dostosować do długości paznokcia, tak, aby wszystkie kolory się zmieściły, nie zlewając się:)

  

Efekt panterki uzyskamy standardowo, po narysowaniu kilku, niekoniecznie takich samych plamek, kreseczek, kropeczek - wszystko pokazują dwa pierwsze zdjęcia:)  

Po wyschnięciu lakierów (głównie czarnego, aby się nie rozmazał) malujemy całość bezbarwnym lakierem, dla uzyskania ładnego połysku:) I gotowe.Po raz kolejny utwierdzam Was chyba w przekonaniu, że wzór panterki jest łatwym wzorem i, że kombinacji kolorystycznych może być tyle, ile posiadacie lakierów:) Przyznam się szczerze, że jeszcze nigdy nie robiłam panterki klasycznej czarno brązowej- i chyba czas najwyższy spróbować :) 

Jak Wam się podoba taki wzór?

PROPONOWANE POSTY:

86 komentarze