pastelowy pojedynek

5/07/2013

Pastele – która z nas ich nie lubi? Wiosna nimi czaruje, nie sposób przejść obojętnie obok tych kremowych, delikatnych kolorów:) Szukając nowości wśród swoich lakierów postanowiłam porównać dwie marki, które bardzo lubię i cenię – Silcare i AllePaznokcie. Wybrałam trzy odcienie, które w buteleczkach są do siebie bardzo podobne, a w rzeczywistości okazały się jednak zupełnie inne.  Mięta – jedna wpadająca w mleczny seledyn, druga istnie pistacjowa, aż trudno wskazać, która piękniejsza. Karmelowy beż w wersji zabielonej, lekko pudrowej, bardzo kremowej i w wersji z delikatnym brokatem, o tonacji kawy z mlekiem. I zaskakujący fiolet, który w buteleczkach był do złudzenia podobny do siebie, natomiast na paznokciach zobaczyłam zupełnie dwa inne kolory- delikatną, bajeczną lawendową wersję fioletu  i dość ciemny, który niestety na zdjęciu wygląda wręcz jak granat. Poza tym nawet buteleczki są do siebie bardzo podobne. Nie sądziłam, że takie porównania i kontrasty mogą być tak fascynujące:)

Wszystkie lakiery, mimo tego, że są z różnych firm mają wiele cech wspólnych, takich jak, kremowa konsystencja (z tym, że lakiery Silcare są odrobinę bardziej gęste, kremowe). W obydwu przypadkach jedna warstwa lakieru to zdecydowanie za mało, lakiery nie kryją dokładnie, pozostawiając na paznokciach prześwity. Dwie warstwy natomiast dają oczekiwany efekt, widoczny na zdjęciach. Błyskawicznie schną, a po wyschnięciu ładnie błyszczą. Zmywanie jest równie proste, jak malowanie, szybkie i przyjemne, a lakiery nie brudzą paznokci. Na prawdę ciężko jest doszukać się w nich wad :)

 
 
Potraficie wskazać jednogłośnie bez wahania, które odcienie wygrywają? Ja miałam z tym duży problem, ponieważ wszystkie mnie oczarowały. Gdybym jednak musiała wybrać, stawiam na lawendowy fiolet z hurtowni AllePaznokcie, który obecnie mam na paznokciach i nie mogę od niego oderwać wzroku! Drugie miejsce na podium zajmuje pistacjowa mięta od Silcare, która idealnie odzwierciedla ten kolor, nie jest za jasna, czy za ciemna, za jaskrawa:) Natomiast na trzecie miejsce  nie umiem się zdecydować. Serce mocniej bije do kremowego beżu Silcare, ale ciężko te dwa kolory porównać, ponieważ jeden jest z brokatem, a drugi całkowicie gładki, aksamitny. A Waszym zdaniem które kolory wypadły najlepiej?:)


_____

Silcare: miętowy numer 74, fioletowy numer 36, beżowy numer 68
AllePaznokcie: miętowy numer 080, fioletowy numer 137, beżowy numer 84 
 

PROPONOWANE POSTY:

46 komentarze