STYLIZACJA BRWI Z AVON

6/28/2014

Brązowe cienie do powiek schodzą u mnie od dłuższego czasu, jak przysłowiowa woda. Używam ich do malowania górnej i dolnej powieki, ale również do stylizacji brwi. Jest to dla mnie kosmetyk prawie tak uniwersalny, jak kredki do oczu. Wracając wspomnieniami do okresu, kiedy stylizacja brwi nie była dla mnie istotna, nie przywiązywałam do niej najmniejszej uwagi, łapię się za głowę i uśmiecham, mając porównanie, jak moje spojrzenie i rysy twarzy nabierają wyrazistości, a jakie wcześniej były nudne i nijakie. To zupełnie, jak z malowaniem paznokci – kiedyś wraz z paznokciami, malowałam połowę palców i wcale się tym nie przejmowałam, teraz widząc najmniejszą nierówność na skórkach, muszę wszystko poprawić, dochodząc do perfekcji :) Brązowe cienie do powiek mają ten jeden minus, że lubią się rozmazywać na brwiach, nie są tak trwałe, jak powinni i trzeba uważać, aby nie spłynęły z brwi razem z deszczem. Chcąc uniknąć takich niespodzianek, postanowiłam wypróbować zestawy do stylizacji brwi. 

Pierwszy wybór padł na AVON. Zestaw składa się z wosku do modelowania brwi oraz brązowego cienia, który początkowo wydawał mi się za jasny. Bez wcześniejszego użycia wosku, cień faktycznie nie daje żadnego efektu na brwiach, jest za delikatny i za jasny.  Całość natomiast spisuje się rewelacyjnie! Wprawy może nie mam, ale cały czas się uczę i mam nadzieję, że niebawem będę mistrzynią w stylizacji i nadawaniu kształtu swoim brwiom :) Cienie nie rozmazują się w ciągu dnia, pozostawiając moje brwi w nienagannym stanie. Nie zamienię ich na standardowe cienie do powiek, natomiast będę szukać dalej,  próbując kolejnych nowości.

W kwestii pędzelka dołączonego do zestawu - zdecydowanie odradzam, jest tak potwornie sztywny, że co najwyżej nadaje się do nałożenia na brwi wosku. Cienie natomiast aplikuję sprawdzonym skośnym, miękkim pędzelkiem, którego używałam wcześniej. 

A czy Wy macie swój ulubiony zestaw do stylizacji brwi? Jaką firmę polecacie?


PROPONOWANE POSTY:

47 komentarze