RAJ PEŁEN TULIPANÓW

5/28/2014

Kilka, no może kilkanaście dni temu znalazłam się w raju. Odwiedziłam malowniczą Holandię, kraj, który chyba każdemu kojarzy się wiatrakami, najsmaczniejszymi serami, drewnianymi hodakami i oczywiście tulipanami. Punktem docelowym wycieczki były OGRODY KEUKENHOF wypełnione po brzegi pięknymi tulipanami i właśnie to miejsce nazywam rajem. Niesamowicie bogata paleta barw, różnorodność kwiatów i magia tego miejsca sprawiły, że zupełnie nie zwracałam uwagi na to, iż cały dzień padał deszcz. W tak magicznym miejscu zapomina się o wszystkim. Ale może zanim się rozmarzę, przejdę do konkretów :)

Keukenhof jest jedną z największych atrakcji Holandii i największym ogrodem z kwitnącymi roślinami cebulowymi na świecie. Co roku ogrody te odwiedzają setki tysięcy turystów z całego świata. Na obszarze 32 ha rozkwita wiosną ponad 7 milionów kwiatów: tulipanów, hiacyntów, krokusów i narcyzów, a wszystkie wysadzane są ręcznie. W ciągu 64 lat ogród odwiedziło 50 milionów turystów z wszystkich zakątków naszego globu. Ogród otwarty jest dla zwiedzających od 20 marca do 18 maja we wszystkie dni tygodnia. Jeśli kiedykolwiek będziecie mieli okazję wybrać się do Holandii, koniecznie odwiedźcie to miejsce. I jeśli mogę coś doradzić, zróbcie to w marcu, kwietniu, ponieważ w maju nie zobaczycie już krokusów, hiacyntów, a część tulipanów już przekwita. 

Mam nadzieję, że podobnie jak ja, uwielbiacie tulipany, ponieważ w dzisiejszym wpisie będzie ich na prawdę mnóstwo, we wszystkich kolorach. Tylu zdjęć jednorazowo jeszcze nie publikowałam. Zapraszam na obszerną fotorelację z zaczarowanego ogrodu

 

PROPONOWANE POSTY:

27 komentarze